Blog, Plenery zagraniczne

Dorota i Cyryl sesja ślubna w Paryżu

Paryż jednoznacznie kojarzy się z miłością, podobnie jak sam język francuski. Jest to wprost doskonałe miejsce na plener ślubny, dlatego też nie mogło mnie tam zabraknąć!

Marzeniem Doroty i Cyryla była sesja zdjęciowa pod wieżą Eiffla

Marzeniem Doroty i Cyryla była sesja zdjęciowa pod wieżą Eiffla. Ten znany na całym globie symbol Paryża i całej Francji, powstał w 1889 roku z okazji Wystawy Światowej. Jest to najwyższa budowla w stolicy wspomnianego kraju, ale w czasie, gdy ją konstruowano, była najwyższym obiektem architektonicznym na świcie. Liczy bowiem 324 m wysokości i jest wykonana z żelaza. Dziś „Żelazna dama”, bo taki przydomek otrzymała, jest licznie odwiedzana przez turystów ze wszystkich kontynentów. Można ją zwiedzać na trzech poziomach, lecz my z Młodą Parą postawiliśmy na zdjęcia z wieżą w tle. Kilka ujęć zrobiliśmy za dnia, ale nie mogliśmy się oprzeć i wróciliśmy tam jeszcze wieczorem. Nowożeńcy na tle podświetlonej Żelaznej damy prezentowali się przepięknie. W międzyczasie nie obyło się bez wędrówki paryskimi uliczkami i podziwiania malowniczej panoramy miasta.

Trafiliśmy nawet pod słynny Moulin Rouge

Trafiliśmy nawet pod słynny Moulin Rouge, powstały w 1889 roku. To tradycyjny kabaret, prezentujący po dziś dzień przedstawienia taneczne. Charakterystyczna, czerwona imitacja młyna, znajdująca się na dachu budynku, jest inspiracją dla wystroju klubów w Europie i na świecie. Tutaj też miałem okazję wykazać się umiejętnościami fotografa ślubnego, choć nie miałem zbyt wiele czasu – nasz plan był bardzo napięty. 🙂

Na koniec trafiliśmy na plac Charles’a de Gaulle’a, na którym stoi Łuk Triumfalny. Jego budowa została rozpoczęta w 1806 roku na zlecenie Napolena i trwała 30 lat. Dziś jeżdżą tędy samochody, ale mimo to udało nam się zrobić niezwykłe zdjęcia.

Ten plener ślubny był wyjątkowo intensywny, jednak zmęczenie nie stanowiło dla nas problemu. Nastroje przez cały czas dopisywały, a podziwiając efekty naszej pracy, mogę śmiało stwierdzić, że było warto! Zapraszam do obejrzenia wybranych zdjęć.

Zobacz także