Blog, Plenery zagraniczne

Sesja ślubna w Pradze

Sesja ślubna w Pradze !!! Choć Polska jest wyjątkowo piękna i urozmaicona krajobrazowo, na świecie znajduje się mnóstwo zakątków wartych zobaczenia na własne oczy. Tym razem na drugim planie moich zdjęć znalazło się wyjątkowe miasto, będące stolicą naszych sąsiadów – Czechów. Oczywiście mowa o Pradze, której uroki zwabiają turystów z Europy i nie tylko.

Jeden z cudów świata

Jednym ze szczególnych miejsc jest Ratusz znajdujący się na Starym Mieście. Na jego południowej ścianie zamontowany jest słynny staromiejski zegar astronomiczny – Orloj, powstały już w średniowieczu. Wówczas był uważany za jeden z cudów świata i do dziś cieszy się renomą kluczowej atrakcji miasta. O każdej pełnej godzinie zbierają się przed nim turyści, by obejrzeć fascynujące i jedyne w swoim rodzaju przedstawienie, którego nie uda się zobaczyć nigdzie indziej na całej kuli ziemskiej.

Sesja ślubna to jest to

W Pradze nie brakuje także przecudnych uliczek i urokliwych kawiarni, które kuszą przechodniów aromatycznym zapachem kawy. Nie mogło ich zabraknąć na naszej ślubnej sesji zdjęciowej. Sesja ślubna to jest to !!! Ola z Piotrem ulegli pokusie i usiedli przy małym stoliczku, by nacieszyć się smakiem świeżo zmielonej kawy. Ja natomiast, nie tracąc ani chwili naciskałem spust migawki aparatu. Patrząc na ujęcia trudno stwierdzić, czy Nowożeńcy bardziej zachwycali się smakiem kawy czy sobą, pewne jednak jest to, że bardzo się kochają! 🙂 Pomimo iż po przyjeździe do miasta pogoda nie wyglądała obiecująco i nie obeszło się bez deszczu, udało się zrobić wiele udanych zdjęć. Plener ślubny obejmował też gotycki Most Karola, rynek miejski i Katedrę św. Wita. Część zdjęć odbywała się po zmierzchu, ponieważ Praga nocą jest wyjątkowo urokliwa. Doskonała gra świateł, pozwoliła na uchwycenie nietuzinkowych scen, w których główne role należały do Młodej Pary.

Jako fotograf ślubny miałem tym razem trudne zadanie. W tym mieście jest tyle ciekawych scenerii i udało nam się zrobić tyle naprawdę przepięknych zdjęć, że wybranie najciekawszych ujęć do pokazania Wam, drodzy Goście, było nie lada wyzwaniem. Gorąco zachęcam do obejrzenia efektów naszej pracy. 🙂

Zobacz także