Blog, Plenery zagraniczne

Zdjęcia ślubne w Pradze

Miejsce sesji

Praga jest postrzegana jako jedno z najatrakcyjniejszych miast w Europie i każdego roku jest licznie odwiedzana przez turystów. Stolica Czech charakteryzuje się niezwykłym urokiem, dlatego idealnie nadaje się na ślubną sesję zdjęciową. Właśnie to miasto wybrali Walentyna i Michał na swoje zdjęcia ślubne.

Przygoda

Pojechałem tam z nimi w pewien październikowy weekend. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody! Centrum Pragi obfituje w przepiękne zabytki i w 1992 roku trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Architektura całego miasta jest tak piękna, że trudno się napatrzeć i nie sposób wyjść z podziwu. Jednym z nich są Hradczany – dzielnica Pragi – z gotycką katedrą św. Wita, św. Wojciech i św. Wacława oraz gotycki kompleks zamku królewskiego. Ten ostatni został założony już w IX wieku i jako pierwszy stał się tłem do naszego zdjęcia. Kilka ujęć zrobiliśmy też nocą, bo podświetlony zamek i katedra wyglądały naprawdę niesamowicie!

Ogrody Wallensteina

Odwiedziliśmy ponadto Ogrody Wallensteina, które w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej niż w przewodnikach. Choć nie da się ich tak łatwo znaleźć, nie sposób ich pominąć. To prawdziwa perełka, tym bardziej podczas ślubnej sesji zdjęciowej. Najlepiej ją widać z murów Zamku Praskiego Hradczan, ale na szczęście można zobaczyć ten teren również bliska. Ogrody zostały zaprojektowane w stylu wczesnobarokowym, a w centralnym ich punkcie znajduje się fontanna z brązu.

Most Karola

Nie mogło nas zabraknąć również na słynnym, średniowiecznym moście Karola. To jeden z najpiękniejszych mostów w Europie, jakie powstałym w tym okresie. Liczy niemal 10 m wysokości i przeszło 500 m wysokości. Powstało tam wiele romantycznych ujęć, choć ich uchwycenie w kadrze nie było łatwe. Ruch pieszych na moście trochę ograniczał nasze możliwości, jednak będąc fotografem ślubnym, jestem gotowy na każde okoliczności. 🙂 Jedne z ostatnich zdjęć powstały w winnicy św. Wacława, gdzie degustowaliśmy białe wino i podziwialiśmy wspaniałą panoramę Pragi.

Jesteście ciekawi efektów naszej współpracy? Poniżej znajdziecie zdjęcia z tej sesji. 🙂

Zobacz także