Blog, Plenery zagraniczne

Michalina i Fabian sesja ślubna w Chorwacji

W każdym zakątku świata znajdzie się cos ciekawego, ale wcale nie trzeba opuszczać kontynentu europejskiego, by zobaczyć widok zapierający dech w piersiach. Tym razem za tło pleneru ślubnego służyła nam Chorwacja. W pewien wrześniowy weekend wybrałem się tam z Michaliną i Fabianem, którzy są zauroczeni tym państwem. Nie sposób się dziwić skoro jest tu tyle słońca, kolor wody lśni niczym lazur, a bujna śródziemnomorska roślinność stanowi doskonałe uzupełnienie.

Plener ślubny w Chorwacji

Wybrzeże Chorwacji jest bardzo urozmaicone, a swoją niepowtarzalnością zasłużyło sobie na indywidualną nazwę wybrzeża dalmatyńskiego. Co go wyróżnia to przede wszystkim mnóstwo podłużnych wysp, usytuowanych wzdłuż linii brzegowej. Dzięki temu woda w chorwackich kurortach jest bardzo spokojna.

Słynny Dubrownik

Za najpiękniejszy region Chorwacji uważana jest południowa Dalmacja, a w niej… słynny Dubrownik. To miasto cieszące się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających ten kraj. Ze względu na jego nietuzinkowy urok, nie mogło nas tu zabraknąć. To właśnie w tym mieście zrobiliśmy najwięcej zdjęć ślubnych. Rzecz jasna pogoda była jak marzenie, więc cały plener przebiegł bez komplikacji. Udało nam się wjechać kolejką linową na wapienną górę Srd, z której widoki zapierały dech w piersiach. Na szczycie znajdowała się restauracja z tarasem widokowym, gdzie zrobiliśmy sobie mały odpoczynek. Później zwiedziliśmy centrum miasta, od 1979 roku znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie brakuje tam historycznych budynków, majestatycznych schodów i romantycznych uliczek, które doskonale sprawdziły się jako tło do naszej sesji ślubnej.

Niezwykły klimat Chorwacji

Spragnieni ochłody wybraliśmy się nad brzeg, gdzie Michalina i Fabian z przyjemnością weszli do wody. Zdjęcia w takiej scenerii w blasku promieni słońca, były wyjątkową przyjemnością dla mnie, jako fotografa ślubnego, jak i Młodej Pary. Romantyczne chwile we dwoje zostały uwiecznione na zdjęciach i z pewnością będą przez długie lata służyły jako niepowtarzalna pamiątka.
Specjalnie dla Was wybrałem kilka ujęć, które pozwolą Wam poczuć ten niezwykły klimat Chorwacji, towarzyszący nam na plenerze ślubnym nad morzem.

Zobacz także